Який Формат Навчання Обрати Для Дитини Дистанційне Чи Онлайн-навчання: Особливості Та Переваги

Онлайн-навчання дає вчителям можливість використовувати багато інструментів, очна форма навчання таких як аудіо, відео, віртуальні дошки, анімацію, живі чати та віртуальні конференц-зали. Для дистанційки потрібно прокачувати відповідальність та мотивацію. Іноді доводиться просто змушувати дитину сидіти за уроками.

онлайн чи очна форма навчання що краще

Методи Навчання Види Та Роль В Освітньому Процесі

Очна форма давно перестала бути єдиним форматом шкільного навчання. Упродовж останніх років все більше учнів обирають здобувати освіту онлайн або дистанційно. Про особливості та переваги кожного з них пояснює 24 Канал.

онлайн чи очна форма навчання що краще

Що Краще: Онлайн Або Офлайн Навчання?

В цілому онлайн навчання має деякі недоліки, але при правильному підході воно може бути настільки ж ефективним, як і навчання в традиційній класній кімнаті. І для деяких людей відповідь на питання “Чи вибирати навчання онлайн або офлайн?” буде очевидним. Змішане навчання стає дедалі популярнішим, бо і вчителі на роботу ходять, і діти не завжди в школі, але побачити їх час від часу вдається.

онлайн чи очна форма навчання що краще

У Чому Основна Відмінність Між Дистанційним Та Онлайн-навчанням?

А після того як чимало батьків приміряли на себе ті чи ті вчительські обов’язки на кілька місяців, родини бояться виходу «другої серії» карантину, мов вогню. Проте саме в умовах можливих блекаутів і повітряних тривог дистанційний формат має більше переваг. Доступність матеріалів 24/7 і можливість самостійно вибирати графік навчання – те, що забезпечує безперервність навчального процесу навіть у сучасних реаліях.

Порівняльний Аналіз Ефективності Онлайн Та Офлайн Навчання

  • У той самий час дистанційне навчання вивело шкільну освіту на вищий рівень.
  • Карантин змусив школярів цілісінькими днями просиджувати перед моніторами, а це негативно впливає на зір.
  • Більшість із нас звикла уявляти школу як місце, де можна знайти друзів, навчитися взаємодіяти з людьми, а не тільки просидіти за партою слухаючи вчителя.

Однак, онлайн навчання може бути більш гнучким та зручним для студентів, оскільки вони можуть вчитися у будь-який час та з будь-якого місця. Перш за все, онлайн навчання може бути більш зручним та гнучким, оскільки студент може вивчати матеріал у власному темпі та з будь-якого місця з доступом до Інтернету. Крім того, онлайн курси можуть бути більш доступними фінансово, особливо якщо студент не має можливості здобути освіту у віддаленому місці або платити за дороговартісне навчання в іншій країні. Звісно, розрізняють дистанційне навчання та онлайн-навчання.

Онлайн навчання має безліч переваг як для студентів, так і для викладачів. Можна обрати власний темп навчання, зупинитись або переглянути матеріал декілька разів. Ми зібрали основні переваги кожного варіанту, щоб ви могли дійти власного висновку перед тим, як зробити вибір. Учневі чи учениці простіше приєднатися, сказати, що зв’язок поганий і не чують, вимкнути камеру та піти далі спати.

Дитина може здобувати нові знання тоді, коли їй комфортно. Упродовж останніх років батьки оцінили зручності дистанційного навчання та почали надавати перевагу саме цьому формату. Вступ до найпрестижнішого університету або коледжу не обмежений часовими поясами та кордонами. Якщо студент не має змоги поїхати до іншої країни для здобуття освіти, він може безперешкодно отримати диплом будь-якого міжнародного ЗВО, навчаючись в омріяному університеті з будь-якої точки світу.

онлайн чи очна форма навчання що краще

Основне завдання полягало у забезпеченні того, щоб лекції та завдання досягали своїх адресатів. Це включає обмеження у гнучкості – студентам необхідно присутнім на лекціях та заняттях в певні дні та час, а також необхідність пересування до навчального закладу, що може бути не зручним. Окрім того, офлайн навчання може бути дорожчим, оскільки студентам потрібно платити за проїзд та проживання, а також за сам курс. Мінусом є неможливість гарантувати повну безпеку дітей. Навіть при наявності достатньо захищених та обладнаних сховищ швидка евакуація не завжди можлива. До того ж в багатьох регіонах не вистачає навчальних матеріалів, вчителів та навіть просто приміщень!

До того ж після навчання діти одразу перемикаються на розважальний контент у гаджетах — це вже стало для багатьох вкоріненою звичкою. Тому час життя в гаджетах збільшується чи не вдвічі. Методологічно сильні онлайн-уроки, робота учнів на спеціальних навчальних платформах прозоро показують картину, в яких предметах дитина орієнтується блискуче, а де є суттєві прогалини. Це може стати сюрпризом для батьків, які раніше озвучували невдоволення школі в цілому чи вчителям про недостатні успіхи дитини в тій чи тій сфері знань. Онлайн-школа – це, безумовно, величезний крок уперед порівняно зі звичною для всіх освітою.

Поєднання різних форматів навчання заохочує студента до глибшого вивчення предмета та надає можливість надолужити недостатній рівень знань завдяки широкому вибору ресурсів. Офлайн-навчання підвищує дисциплінованість студента та сприяє глибшому залученню у навчальний процес, що особливо корисно для тих, кому складно боротися з прокрастинацією. Навчання офлайн дозволяє повноцінно зануритися у навчальний процес та збагачує культурний досвід, підвищуючи зацікавленість у вивченні предметів та загальну успішність. Школа бере на себе 60% відповідальності за знання дитини. Знання залежать не тільки від того, як їх дають, а й від того, чи готові їх брати. Тому 40% відповідальності забирають на себе батьки з дитиною.

Звичайно, дбати про власну безпеку можна й потрібно в обох випадках. При епідемії носять маски, дезінфікують поверхні, обмежують контакти. Під час війни намагаються покинути небезпечні райони, знаходитися в укриттях, прислуховуватись до попередження про тривоги.

Вступити на екстернат можна як в державну школу, так і в приватну, за умови, що школа надає такі послуги. Одним із найбільш істотних недоліків навчання онлайн є те, що воно набагато менш інтерактивне, ніж очні заняття. Відсутність прямої взаємодії з викладачем може утруднити мотивацію, оскільки учням може бракувати підтримки та зворотний зв’язок, на відміну традиційного навчання. А у разі окремого проходження курсу студент може зіткнутися із почуттям ізоляції. 73% студентів DAN.IT протягом three місяців після або під час навчання одержують оффер. Також у DAN.IT є Наглядова рада – фахівці провідних міжнародних IT-компаній, які стежать, щоб студенти отримали потрібні знання та є потенційними роботодавцями випускників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *